Η απίθανη γκολάρα του Χάμες για το 2-0 (vid)

Ο Χάμες Ροντρίγκες διπλασίασε τα τέρματα του Ολυμπιακού απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, με ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ...

Ο Ολυμπιακός κοντράρεται με τον Αστέρα Τρίπολης στο Καραϊσκάκη και έχει πραγματοποιήσει ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, όπου προηγείται με 2-0, χάρη στα τέρματα των Πεπ Μπιέλ και Χάμες Ροντρίγκες.

Ο Κολομβιανός μεσοεπιθετικός μάλιστα πέτυχε ένα από τα ομορφότερα τέρματα της φετινής σεζόν στη Super League στο 35ο λεπτό του ματς, διπλασιάζοντας τα τέρματα των Πειραιωτών με έναν «κεραυνό» εκτός περιοχής.

Συγκεκριμένα, ο Χάμες πέρασε πρώτα δύο αντιπάλους κοντά στην πλάγια γραμμή, έπαιξε το ένα-δύο με τον Ίνμπομ Χουάνγκ και στη συνέχεια δοκίμασε το αριστερό του πόδι έξω από την περιοχή.

Το αποτέλεσμα ήταν η μπάλα στο βάθος της εστίας του τερματοφύλακα του Αστέρα, Νίκο Παπαδόπουλου, ο οποίος έμεινε «άγαλμα» να βλέπει την πορεία της.