Προβάδισμα για την Νάπολι με τον Οσιμέν – Έχασε πέναλτι ο Κβαρατσχέλια (vids)

Ο Βίκτορ Οσιμέν έβαλε μπροστά στο σκορ την Νάπολι κόντρα στην Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση του ημιχρόνου. Νωρίτερα ο Κβαρατσχέλια είχε αστοχήσει σε πέναλτι.

Η Νάπολι κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης για τους «16» του Champions League, χάρη στο γκολ του Βίκτορ Οσιμέν στο 40ο λεπτό.

Ο Λοζάνο έφυγε στην κόντρα από τα δεξιά, την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Νιγηριανό επιθετικό που σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 για τους «παρτενοπέι».

Το γκολ του Οσιμέν:

Λίγο νωρίτερα η ομάδα του Σπαλέτι είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όμως ο Τραπ απέκρουσε το πέναλτι του Κβαρατσχέλια.