Διπλό «χτύπημα» με Κασεμίρο, Ράσφορντ για τη Γιουνάιτεντ και 2-0 κόντρα στη Νιούκαστλ (vids)

Από εκτέλεση φάουλ του Σο, ο Κασεμίρο με τρομερή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάριους για το 1-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Νιούκαστλ και έξι λεπτά αργότερα ο Ράσφορντ έκανε και το 2-0 από ασίστ του Βέγκχορστ.

Με δύο γκολ προβάδισμα πήγε στο ημίχρονο του τελικού του League Cup κόντρα στη Νιούκαστλ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Στο 33′ ο Κασεμίρο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Σο και έξι λεπτά αργότερα ήρθε και το 2-0.

Ο συνήθης ύποπτος, Ράσφορντ, δεν θα μπορούσε να λείπει από ένα τέτοιο ματς και με γκολ από ασίστ του Βέγκχορστ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάριους, δίνοντας πολύ μεγάλο προβάδισμα στην ομάδα του.