Διαγωνισμός για το… καλύτερο αυτογκόλ στη Super League 2: Μετά τη Βέροια, νέο έπος στον Μακεδονικό (vid)

Μετά το απίθανο γκολ με το οποίο νίκησε ο Ηρακλής στη Βέροια, ήρθε ένα ακόμη για να δώσει τη νίκη στον Πανσερραϊκό επί του Μακεδονικού.

Λίγα 24ωρα μετά το επικό αυτογκόλ που σημειώθηκε στο παιχνίδι της Βέροιας με τον Ηρακλή, ήρθε ένα ακόμη, στο ματς του Μακεδονικού με τον Πανσερραϊκό, για να… εκτοξεύσει τον ανταγωνισμό.

Με το παιχνίδι να βρίσκεται στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και τους Σερραίους να ψάχνουν το γκολ της νίκης που θα τους φέρει ακόμη πιο κοντά στη μεγάλη κατηγορία, ο Χασάνογλου των γηπεδούχων, έπιασε μία τρομερή κεφαλιά σε γέμισμα των φιλοξενούμενων και κρέμασε τον τερματοφύλακά του για το 0-1. Ο ποδοσφαιριστής του Μακεδονικού προσπάθησε φυσικά να διώξει, αλλά την εκτέλεσή του θα ζήλευαν και κορυφαίοι επιθετικοί της Ευρώπης.