Τα δύο πέναλτι που μπορεί να κρίνουν μία κατηγορία: Ο Μεδίνα το έχασε, ο Νίκας το έβαλε και 1-0 ο Λεβαδειακός στη Λαμία (vids)

Τρομερές συγκινήσεις στο ματς της Λαμίας με τον Λεβαδειακό, όπου ο Γκροφ νίκησε τον Μεδίνα σε εκτέλεση πέναλτι και λίγο αργότερα ο Νίκας ευστόχησε για το 1-0 του Λεβαδειακού.

Το ματς της Λαμίας με τον Λεβαδειακό ενδέχεται να είναι καθοριστικό για το μέλλον των δύο ομάδων στη Super League και δύο εκτελέσεις πέναλτι είναι αυτές που διαμόρφωσαν το σκηνικό του ματς στο πρώτο ημίχρονο.

Η πρώτη, στο 42′ όταν ο Γκροφ απέκρουσε την εκτέλεση του Μεδίνα και κράτησε το μηδέν, για να στήσει η ομάδα του τρία λεπτά αργότερα την μπάλα στην άσπρη βούλα και να κάνει το 1-0 με τον Νίκα στο 45′.