Τρία γκολ σε 22 λεπτά ο Πανσερραϊκός (vids)

Ο Πανσερραϊκός προηγείται στο ημίχρονο της Κηφισιάς με 3-0.

«Πάρτι» του Πανσερραϊκού στην έδρα της Κηφισιά, με την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία να προηγείται με 3-0 στο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Δεληγιαννίδης μπήκε στην περιοχή των γηπεδούχων και με δυνατό σουτ νίκησε τον Κρίστινσον για το 1-0.

Στο 12’ ο Στάικος με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Κηφισιάς για το 2-0 του Πανσερραϊκού.

Δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 3-0 με κεφαλιά του Μπέργκστρομ, μετά το κόρνερ του Μούργου.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι στο 43’ ο Πανσερραϊκός έμεινε 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Χάγεκ για φάουλ εκτός περιοχής στον Οζέγκοβιτς.