Η φοβερή επέμβαση Πασχαλάκη που κράτησε το 1-2 για τον Ολυμπιακό (vid)

Ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης με εντυπωσιακή επέμβαση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κράτησε τη νίκη για τον Ολυμπιακό

Όπως με τον Αστέρα Τρίπολης, έτσι και με τον Παναιτωλικό, ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά με πρωταγωνιστή τον Αγιούμπ Ελ Κααμπί γύρισε τούμπα το παιχνίδι και πήρε το τρίποντο με σκορ 2-1 μέσα στο Αγρίνιο για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Superleague.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναιτωλικός είχε μία μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει.

Ο Σενγκέλια εκτέλεσε το φάουλ από απόσταση 30 μέτρων, η μπάλα κατευθυνόταν στο «Γ» του τέρματος, αλλά με εντυπωσιακή εκτίναξη και επέμβαση ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης απέκρουσε και έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.