Ο προπονητής του Παναμά παρακαλάει τους Άγγλους να σταματήσουν! (vid)

Δείτε σε βίντεο τον προπονητή του Παναμά να παρακαλάει και εντέλει να συμφωνεί με τον Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ, προκειμένου οι Άγγλοι να σταματήσουν να σκοράρουν!

Ένα απίθανο σκηνικό διαδραματίστηκε στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου του αγώνα μεταξύ Αγγλίας και Παναμά που έληξε 6-1 υπέρ της πρώτης, με τον προπονητή των Παναμέζων, Ερνάν Ντάριο Γκόμες, να παρακαλάει τον Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ ώστε να σταματήσουν να σκοράρουν οι ποδοσφαιριστές του, με τον τελευταίο να αποκρίνεται καταφατικά.

Είναι σαφές ότι η παράκληση αφορούσε αυτό, εξαιτίας της χαρακτηριστικής χειρονομίας του Γκόμες. Οι Άγγλοι είχαν φτάσει το δείκτη του σκορ στο 5-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, έτσι οι Παναμέζοι βρέθηκαν μπροστά στον κίνδυνο πρωτοφανούς διασυρμού.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο ρυθμός έπεσε, τα «τρία λιοντάρια» πέτυχαν μόλις ένα (τυχερό) γκολ με τον Χάρι Κέιν και οι Παναμέζοι ακόμη ένα με τον Μπαλόι, το οποίο ήταν και το πρώτο τους σε διοργάνωση Μουντιάλ.