Εκτέλεση κόρνερ από τον Ζιελίνσκι, κεφαλιά από τον Μπούκσα και 1-0 η Πολωνία! (vid)

Η Πολωνία μπήκε νωρίς σε θέση οδηγού στην αναμέτρηση με αντίπαλο την Ολλανδία, καθώς σκόραρε μόλις στο 16ο λεπτό με κεφαλιά του Μπούκσα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Η Πολωνία μπήκε από νωρίς στην αναμέτρηση σε θέση οδηγού απέναντι στην Ολλανδία, καθώς σκόραρε μόλις στο 16ο λεπτό στην πρεμιέρα των δύο στο Euro 2024.

Ο Άνταμ Μπούκσα σηκώθηκε και νίκησε τον Ντένζελ Ντάμφρις στον αέρα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πιότρ Ζιελίνσκι στο 16 λεπτό, ανοίγωντας το σκορ στην αναμέτρηση.

Το γκολ ήρθε εντελώς κόντρα στον ρυθμό της αναμέτρησης, καθώς η Ολλανδία ήταν ανώτερη μέχρι εκείνο το σημείο της αναμέτρησης με τις ευκαιρίες να είναι με το μέρος τους, με τους Πολωνούς όμως να είναι αυτοί που ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ.