Σανς – Πέλικανς 91-115

Οι Νιου Όρλεαν Πέλικανς διέλυσαν τους Φοίνιξ Σανς εκτός έδρας με 115-91, ενώ προηγήθηκαν στο σκορ ακόμα και με 35 πόντους διαφορά.

Οι Πέλικανς συνεχίζουν να ανεβαίνουν, καθώς νίκησαν και τους Σανς με 115-91 στο Φοίνιξ κι έτσι ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 11-8. Αντίθετα το Φοίνιξ έπεσε σε ρεκόρ 7-13.

Όσον αφορά την αναμέτρηση, η Νέα Ορλεάνη από το πρώτο ημίχρονο είχε καθαρίσει το παιχνίδι, αφού πήγε στα αποδυτήρια στην ανάπαυλα του ημιχρόνου μπροστά με 72-42.

Στη συνέχεια όλα είχαν απλοποιηθεί με τους πελεκάνους να έχουν τον έλεγχο του ματς, ενώ ξεκούρασαν και τους βασικούς τους στη τέταρτη περίοδο λόγω της τεράστιας διαφοράς.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Άντονι Ντέιβις με 23 πόντους και 9 ριμπάουντ, ενώ ο Κάζινς πρόσθεσε 19 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Για τους Σανς πρώτος σκόρερ ήταν ο ΤιΤζέι Ουόρεν με 18 πόντους, ενώ ο Τάιλερ Ούλις σημείωσε 17. Ο παλιός μας γνώριμος από την θητεία του στον Παναθηναϊκό, Μάικ Τζέιμς κινήθηκε σε ρηχά νερά με 4 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.