Ολυμπιακός: Η «καυτή» υποδοχή του κόσμου στο ΣΕΦ (vid)

Οι παίκτες του Ολυμπιακού γνώρισαν την αποθέωση στο ΣΕΦ μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ.

Η επιθετική άμυνα του δευτέρου μέρους και ο… χορός που έστησε ο Τάιλερ Ντόρσεϊ από την περιφέρεια στην τρίτη περίοδο, οδήγησαν τον Ολυμπιακό σε μία τεράστια ανατροπή στο ΟΑΚΑ από το -14 του ημιχρόνου και τον έφεραν μία… ανάσα από τον τίτλο του πρωταθλητή της Basket League της εφετινής αγωνιστικής περιόδου.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 78-72 του Παναθηναϊκού στον δεύτερο τελικό, έγραψαν το 2-0 στη σειρά και πλέον έχουν την ευκαιρία στο Game 3 στο ΣΕΦ (17/6, 21:00) να στεφθούν και πάλι πρωταθλητές Ελλάδας μετά από έξι χρόνια.

Οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού δεν θα μπορούσαν να μην εκδηλώσουν την… λατρεία τους για τους παίκτες του Μπαρτζώκα. Έτσι, οι οπαδοί των Ερυθολεύκων επεφύλαξαν μια τρομερή υποδοχή στο ΣΕΦ, με τους Σλούκα, Βεζένκοφ, Παπανικολάου, Πρίντεζη και φυσικά τον Γιώργο Μπαρτζώκα να έχουν την… τιμητική τους.