Πρωταθλητής στους 35+ και πάλι ο Άρης (pic+vid)

Οι κίτρινοι κατέκτησαν και φέτος το πρωτάθλημα του Συνδέσμου Βετεράνων Καλαθοσφαιριστών Θεσσαλονίκης.

Ο Άρης στέφθηκε πρωταθλητής για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στην κατηγορία 35+ του πρωταθλήματος που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Βετεράνων Καλαθοσφαιριστών Θεσσαλονίκης.

Στον τελικό, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Καλαμαριάς, οι κίτρινοι νίκησαν τον Αριστοτέλη με 109-57.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Χάρη Παπαγεωργίου ήταν οι Κώστας Τσέλιος και Σωτήρης Καραποστόλου.

Τα δεκάλεπτα: 27-6, 46-29, 72-37, 109-57

Άρης (Χάρης Παπαγεωργίου): Καμπερίδης 2, Χρυσανθόπουλος 10(2), Τσέλιος 23(6), Τότσιος 12(2), Παπαδόπουλος 2, Σουρμελίδης 8(2), Ηλιάδης 3(1), Καραποστόλου 18(2), Μπουσβάρος 6(2), Συμεωνίδης 11, Κ. Βεργίνης 8, Γραικός 6.

Πρωταθλητής για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά αναδείχθηκε ο ΑΡΗΣ, στην κατηγορία 35+ του πρωταθλήματος που διοργανώνει ο…