ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Με τον Βασίλη Τολιόπουλο να παίρνει το «όπλο» του και να σταματά στους 26 πόντους η Εθνική των πολλών απουσιών επικράτησε με 74-72 στη Χάγη επί της Ολλανδίας και έκανε το 2/2 στα προκριματικά του Eurobasket 2025.
Προφανώς, ο παίκτης του Άρη βρίσκεται στο Top-10 της χθεσινής (26/2) ημέρας των προκριματικών, με τον Γιώργο Παπαγιάννη (φοβερό μπλοκ) και τον Φίλιπ Πετρούσεφ του Ολυμπιακού (διπλό στοπ) να είναι επίσης στις καλύτερες φάσεις.
Διαβάστε επίσης: Όταν βάζεις αλλαγή τον Ποντένσε
Στην κορυφή συναντάμε το θεαματικό poster κάρφωμα του Βενσάν Πουαριέ.