EUROLEAGUE
![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Με ένα σμπάρο δύο τρυγόνια!
Ο τίτλος του MVP για την 10η αγωνιστική της Euroleague μοιράστηκε σε δύο παίκτες. Ο λόγος για τον Σέιν Λάρκιν και τον Μάοντο Λο.
Διαβάστε επίσης: Σφαιρόπουλος: «Δική μου είναι η ευθύνη, δεν ψάχνω να βρω δικαιολογίες»
Οι δύο γκαρντ εντυπωσίασαν με τις εμφανίσεις τους στις νίκες κόντρα σε Παρτιζάν και Ερυθρό Αστέρα αντίστοιχα. Ο άσος της Αναντολού Εφές μέτρησε 27 πόντους (4/6 δίποντα, 4/6 τρίποντα, 7/7 βολές), 8 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 ριμπάουντ.
Από την άλλη ο Λο συνέβαλε σε μεγάλο βαθμό στη μεγάλη νίκη της Αρμάνι Μιλάνο μέσα στο Βελιγράδι κόντρα στην ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου, κάνοντας μάλιστα ρεκόρ καριέρας 2 πόντους (4/7 δίποντα, 6/7 τρίποντα, 6/6 βολές), 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.