Οι Μπόστον Σέλτικς πήραν τον τελικό… επιβίωσης κόντρα στους Σίξερς και έστειλαν τη σειρά σε Game 7

Με τον Τζέισον Τέιτουμ να είναι καθοριστικός στην τέταρτη περίοδο (16 πόντους) οι Μπόστον Σέλτικς επικράτησαν με 95-86 των Φιλαδέλφεια Σίξερς ισοφάρισαν σε 3-3 τη σειρά και τα πάντα θα κριθούν στο game 7 στην Βοστώνη.

Πολύ σκληροί για να πεθάνουν οι Σέλτικς…

Με μπροστάρη τον Τζέισον Τέιτουμ ο οποίος έκανε πράγματα και θαύματα στην τέταρτη περίοδο (16 πόντους) οι Σέλτικς επικράτησαν των Σίξερς με 96-86 ισοφάρισαν τη σειρά σε 3-3 και πλέον τα πάντα αναμένεται να κριθούν στο Game 7 στη Βοστώνη.

Οι «Κέλτες» είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, αφού προηγήθηκαν με 22-29 στο πρώτο δωδεκάλεπτο και έκλεισαν το ημίχρονο στο +7 (43-50), με τους Σίξερς να κάνουν comeback στο δεύτερο μέρος.

Με επί μέρους 30-21 οι Σίξερς πήραν το προβάδισμα στη λήξη του τρίτου δωδεκαλέπτου (73-71), ωστόσο κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Τέιτουμ οδηγώντας τους Σέλτικς στη νίκη με 95-86.