Πήραν το ντέρμπι κόντρα στους Ράπτορς οι Νάγκετς, μεγάλη νίκη για Χιτ στη Νέα Ορλεάνη (vids)

Οι Νάγκετς επέστρεψαν από το -13 στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν τους Ράπτορς 95-86 ενώ σπουδαίο διπλό (102-96) πέτυχαν οι Χιτ στη Νέα Ορλεάνη επί των Πέλικανς.

Ο Νίκολα Γιόκιτς σκόραρε 26 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ, ενώ ο Τζαμάλ Μάρεϊ πέτυχε 19 πόντους με τους 15 στην τέταρτη περίοδο και έκαναν τη διαφορά για το Ντένβερ στη μεγάλη νίκη κόντρα στους Ράπτορς με 95-86. Αυτή ήταν η δέκατη νίκη στους τελευταίους 12 αγώνες για το Ντένβερ.

Για τους Νάγκετς, ο Γιόκιτς ήταν ο κορυφαίος με 26 πόντους και 9 ριμπάουντ ενώ ο Μάρεϊ ακολούθησε με 19.

Ο Λέοναρντ είχε 29 πόντους και 14 ριμπάουντ παλεύοντας ουσιαστικά μόνος για το Τορόντο.

Ο Ράιτ συμπλήρωσε 15 πόντους κι ο Ιμπάκα 14 αλλά δεν ήταν αρκετή η συνεισφορά τους.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-23, 39-47, 68-72, 95-86

Πέλικανς – Χιτ 96-102

Εντυπωσιακή νίκη στη Νέα Ορλεάνη με 102-96 για τους Χιτ!

Ο Τζος Ρίτσαρντσον πέτυχε 22 πόντους και ο Ντουέιν Γουέιντ πρόσθεσε άλλους 19 για τους νικητές οι οποίοι είχαν σε όλο το παιχνίδι το προβάδισμα.

Για τους Πέλικανς, ο Ντέιβις είχε 27 πόντους και 12 ριμπάουντ κι ο Χόλιντεϊ είχε άλλους 22.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-33, 51-57, 73-85, 96-102