Γκρέγκοριτς και Σιντιγιά ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0 (vid)

Η Φράιμπουργκ συνέχισε με το πόδι στο γκάζι και διεύρυνε το προβάδισμά της στο 4-0 πριν από τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου χάρις στα γκολ των Γκρέγκοριτς και Σιντιλιά.

Η Φράιμπουργκ δε κατέβασε στροφές και με τα γκολ των Γκρέγκοριτσς και Σιντιγιά προηγήθηκε με 4-0 πριν το ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να μην μπορεί να αντιδράσει στις επιθέσεις των Γερμανών.

Στο 36ο λεπτό η γερμανική ομάδα αναπτύχθηκε ωραία από τα αριστερά, ο Μακένγκο σέντραρε γλυκά και ο Γκρέγκοριτς πήρε την κεφαλιά ανενόχλητος στη μεγάλη περιοχή, με τον Αυστριακό επιθετικό να σκοράρει και και να ολοκληρώνει χατ τρικ. Το αξιοσημείωτο είναι ότι ο 29χρονος άσος φέτος δεν είχε σκοράρει καμία φορά μέχρι τώρα σε 16 παιχνίδια την φετινή σεζόν.

Στο 42′ ο Γκρέγκοριτς απέδειξε πως εκτός από εκτελεστής είναι και δημιουργός, αφού με ωραία κάθετη μπαλιά βρήκε τον Σιντιγιά, με τον Γάλλο να σουτάρει δυνατά και να νικάει τον Πασχαλάκη γράφοντας το 4-0 σε ένα εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό.