Τραυματισμός για Τσιτσιπά – Επέστρεψε στο ματς μετά από 10 λεπτά (vid)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς τραυματίστηκε στη διάρκεια του ματς με τον Ούγκο Ουμπέρ, χρειάστηκε τη βοήθεια του γιατρού, όμως έσφιξε τα δόντια και επέστρεψε μετά από 10 περίπου λεπτά.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αγωνίζεται αυτή την ώρα με τον Ούγκο Ουμπέρ για την πρόκριση στους «8» του Ολυμπιακού τουρνουά στο Τόκιο, με το σκορ να είναι στο 1-1. Ο Έλληνας τενίστας όμως χτύπησε κατά την διάρκεια του αγώνα με Γάλλο και χρειάστηκε τη βοήθεια του γιατρού για να συνεχίσει.

Συγκεκριμένα, ο Τσιτσιπάς στον τελευταίο πόντο του δεύτερου σετ, είδε το πόδι του να «κολλάει» στο γήπεδο και να πέφτει κάτω, έχοντας έντονους πόνους.

Λίγο αργότερα και ενώ ο Ουμπέρ πήρε τον πόντο και το δεύτερο σετ, μπήκε ο γιατρός στον αγωνιστικό χώρο και βοήθησε τον Στέφανο να ξεπεράσει το πρόβλημα που αντιμετώπισε. Συνολικά ο Έλληνας τενίστας χρειάστηκε πάνω από 10 λεπτά και ιατρικό τάιμ άουτ για να επιστρέψει, ενώ και όταν επέστρεψε φάνηκε να έχει ενοχλήσεις και να μην έχει ξεπεράσει πλήρως τον τραυματισμό του.