Νέα… σφαλιάρα για την Αλ Νασρ και τον Ρονάλντο

Η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο αποκλείστηκε και από το Κύπελλο μετά την ήττα της με σκορ 1-0 από την Αλ Γουέχντα.

Από το κακό στο… χειρότερο συνεχίζει να πηγαίνει η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ροναλντο καθώς έμεινε εκτός συνέχειας του Κυπέλλου Σαουδικής Αραβίας.

Η ομάδα του «CR7» δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Αλ Γουέχντα για να ημιτελικά του θεσμού και ηττήθηκε με σκορ 1-0, αποτέλεσμα που αποτελεί ακόμη μια… σφαλιάρα για το σύνολο του Πορτογάλου σούπερ σταρ που το τελευταίο διάστημα δεν τα πηγαίνει καλά.

Μάλιστα η Αλ Νασρ αγωνιζόταν για περίπου ένα ημίχρονο με παίκτη περισσότερο, καθώς στο 53′ έμεινε με δέκα εξαιτίας της αποβολής του Αλ Χαφίτ. Ωστόσο είχε προλάβει να προηγηθεί στο 23′ με τον Μπιγκέλ, έπειτα από άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα.

Ο Ρονάλντο προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και να το πάει στην παράταση, όμως στις δύο πολύ καλές στιγμές που είχε, σημάδεψε και τις δύο φορές το αντίπαλο δοκάρι.