45λεπτο ντεμπούτο για τον Μπουχαλάκη σε… ματς-ροντέο

Ο Ανδρέας Μπουχαλάκης έκανε το ντεμπούτο του με την φανέλα της Χέρτα Βερολίνου σε μια... «τρελή» ήττα για την ομάδα του.

Ο Ανδρέας Μπουχαλάκης πήρε τα πρώτα λεπτά συμμετοχής του με την νέα του ομάδα στην εκτός έδρας ήττα με 6-4!

Η αναμέτρηση δεν αφορούσε ούτε αγώνα πόλο, ούτε χάντμπολ, αλλά αναμέτρηση της Bundesliga 2 ανάμεσα στο Μαδεβούργο και την Χέρτα Βερολίνου.

Ο πρώην μέσος του Ολυμπιακού, μπήκε στην αναμέτρηση με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και αγωνίστηκε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Στο σημείο που μπήκε, η ομάδα του ήταν μπροστά με 2-3, κάτι που δεν κατάφερε να κρατήσει η ομάδα της πρωτεύουσας, γνωρίζοντας την ήττα με 6-4!

Ο 30χρονος Έλληνας μέσος αποχώρησε πριν από λίγες ημέρες οριστικά από τον Ολυμπιακό με προορισμό το Βερολίνο και την Χέρτα.

Στο λιμάνι έκανε συνολικά 226 εμφανίσεις με 14 γκολ και 16 ασίστ, ενώ κατέκτησε και 6 πρωταθλήματα Ελλάδας αλλά και 2 κύπελλα.