Χορταστική ισοπαλία για Ατρόμητο και Λαμία σε φιλικό στο Περιστέρι (2-2)

Ατρόμητος και Λαμία ήρθαν ισόπαλοι με 2-2 σε φιλική αμαμέτρηση στο Περιστέρι.

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος 2-2 με τη Λαμία.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη ευκαιρία στον αγώνα στο 10ο λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας της Λαμίας, Χατζηεμμανουήλ, απέκρουσε το σουτ του Βρακά έξω από την περιοχή.

Τελικά το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 28΄ με πλασέ του Ρούμπεν που πρόλαβε την έξοδο του Μαρκετζάνι, για να ισοφαρίσουν οι «κυανόλευκοι» στο 41′ με ωραίο τελείωμα του Ρομπάιγ από σέντρα του Τζοβάρα.

Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Σάσα Ίλιτς έκανε επτά αλλαγές και στο 52΄ έβαλε και όγδοο παίκτη, με τον Σάλτα να παίρνει τη θέση του Μαρκετζάνι κάτω από τα δοκάρια.

Στο 67′ ο Χατζηεμμανουήλ πραγματοποίησε ακόμα μία εντυπωσιακή επέμβαση σε σουτ του Κούντε και στο 70′ μετά το σουτ του Βρακά που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι ο Βαλένσια ευνοήθηκε από την επαναφορά της μπάλας και σέρβιρε στον Αντζιέλσκι για το 2-1. Το τελικό σκορ (2-2) διαμόρφωσε στο 82′ ο Λάκε.