Γκλάντμπαχ – Λειψία 0-1

Η Λειψία έφυγε με σπουδαίο διπλό από την έδρα της Γκλάντμπαχ (1-0), με τον Αντεμόλα Λούκμαν να σκοράρει στο ντεμπούτο του, στο 89ο λεπτό του ματς!

Το γκολ του Αντεμόλα Λούκμαν στο 89ο λεπτό έδωσε πολύ μεγάλο διπλό στη Λειψία στο «Borussia Park» κόντρα στην Γκλάντμπαχ, στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής στην Bundesliga. Μάλιστα, αποτέλεσε τη χρυσή αλλαγή, καθώς μόλις έντεκα λεπτά αφότου μπήκε στο ματς, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Το αποτέλεσμα επέτρεψε στο σύνολο του Ραλφ Χάσενχουλτ να βρεθεί στη δεύτερη θέση μαζί με την Μπάγερ Λεβερκούζεν, που είχε αφήσει νωρίτερα δύο βαθμούς στην έδρα της Φράιμπουργκ. Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι έχασαν νέα ευκαιρία να πλησιάσουν τις πρώτες θέσεις και παρέμειναν έβδομοι.