Α-Π-Ι-Θ-Α-Ν-Η Βέρντερ: ΜΥΘΙΚΗ ανατροπή με 3 γκολ σε 6 λεπτά και… τέζα η Ντόρτμουντ! (2-3)

Στο 89' το Ντόρτμουντ - Βέρντερ Βρέμης ήταν 2-0! Μέχρι το 90+5' το σκορ έγινε 2-3 όμως, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν από το Βεστφάλεν με ένα ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ «διπλό»!

Πρόκειται για την… κηδεία του αιώνα στην Bundesliga! Το απόλυτο ποδοσφαιρικό ΕΠΟΣ! Η Βέρντερ Βρέμης μπορεί να έχανε με 2-0 μέχρι το 89′ από την Ντόρτμουντ, αλλά έφυγε με το «διπλό» από το Βεστφάλεν! 2-1 στο 89′, 2-2 στο 93′, 2-3 95′ και… γεια σας!

Μυθική, αδιανόητη, σοκαριστική ανατροπή, που βλέπουμε μια φορά στα… χίλια χρόνια!

Η Ντόρτμουντ άνοιξε το σκορ στο 45+2′ με τον Μπραντ, ενώ στο 77′ έγινε το 2-0 με γκολ του Γκερέιρο. Ωστόσο, η συνέχεια ήταν εντελώς διαφορετική. Ο Μπουτσανάν μείωσε στο 89′, στο 90+3′ ο Σμιντ ισοφάρισε σε 2-2 και στο 90+5′ ο Μπούρκε ολοκλήρωσε τη συγκλονιστικότερη ανατροπή του 2022!

Στα άλλα ματς της ημέρας στην Bundesliga, η Φράιμπουργκ νίκησε με σκορ 1-0 τη Στουτγκάρδη του Μαυροπάνου με γκολ του Γκρίφο στο 11′, η Μάιντζ επικράτησε με 2-1 της Άουγκσμπουργκ εκτός έδρας, η Χοφενχάιμ πέρασε σαν… σίφουνας από την έδρα της Λεβερκούζεν με 3-0, ενώ ισόπαλο δίχως τέρματα ήρθε το ματς της Βόλφσμπουργκ με τη Σάλκε.