Γκλάντμπαχ – Σάλκε 2-1

Η Γκλάντμπαχ επικράτησε με 2-1 της Σάλκε,με την ομάδα του Μονάχου να παραμένει αήττητη την ώρα που η Σάλκε μετράει 3/3 ήττες

Η Γκλάντμπαχ επικράτησε της Σάλκε με 2-1 για την 3η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα και παρέμεινε αήττητη. Η Σάλκε από την άλλη συνεχίζει να απογοητεύει, μετρώντας τρεις ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι από νωρίς, με τον Γκίντερ να ανοίγει το σκορ στο 3ο μόλις λεπτό αιφνιδιάζοντας την ομάδα της Κοιλάδας του Ρουρ. Το παιχνίδι στη συνέχεια ήταν ισορροπημένο, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή αλλά χωρίς να μπορούν να το εκμεταλλευτούν.

Η Γκλάντμπαχ σκόραρε και δεύτερο γκολ στο 77′ με τον Πάτρικ Χέρμαν και έκανε τα πράγματα ακόμη δυσκολότερα για τη Σάλκε, η οποία το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπριλ Εμπολό.