Οι πρώτοι ορισμοί της χρονιάς και ο… Κομίνης

Η ΚΕΔ ανακοίνωσε τους διαιτητές της 1ης αγωνιστικής του νέου πρωταθλήματος που ξεκινάει το Σαββατοκύριακο, με... επιστροφή Κομίνη!

Οι πρώτοι ορισμοί της χρονιάς και ο… Κομίνης | to10.gr

Το πρωτάθλημα ξεκινάει αυτό το Σαββατοκύριακο, αλλά το… ντέρμπι ξεκίνησε από σήμερα, με την ΚΕΔ να ανακοινώνει τους πρώτους ορισμούς της σεζόν. Με τον ορισμό που δίχως άλλο ξεχωρίζει να είναι αυτός του Γιώργου Κομίνη στην αναμέτρηση που ανοίγει την αυλαία του πρωταθλήματος, Παναιτωλικός-Ατρόμητος. Ενας ορισμός, βεβαίως, που δεν αρέσει διόλου στους ανθρώπους του ΠΑΟΚ, που έκαναν ό,τι ήταν δυνατόν για να μην βρίσκεται στη λίστα των διαιτητών της Super League, μετά τα όσα συνέβησαν στον περσινό επεισοδιακό αγώνα με την ΑΕΚ.

Από εκεί και πέρα, σε ό,τι έχει να κάνει με τους μεγάλους, ο Στέφανος Κουμπαράκης ορίστηκε από τον Μέλο Περέιρα στο Ολυμπιακός – Λεβαδειακός, ο Αριστομένης Κουτσιαύτης ορίστηκε στο ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης, ο Αθανάσιος Σέζος στο ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα και ο Τάσος Σιδηρόπουλος στο Ξάνθη – Παναθηναϊκός!

Αναλυτικά οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος:

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018

19:15 Παναιτωλικός – Ατρόμητος
Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου)
4ος: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)

19:15 ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)
4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

21:30 ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας (Σερρών), Νίκολας Δημόπουλος (Φλώρινας)
4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

21:30 Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ
Διαιτητής: Στάθης Γκορτσίλας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου)
4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

19:15 Πανιώνιος – ΟΦΗ
Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας)
4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

19:15 Ξάνθη – Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)
4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)

21:30 Ολυμπιακός – Λεβαδειακός
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου), Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης)
4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:30 Λαμία – Άρης
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνος Ψαρρής (Ζακύνθου)
4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)