Φιλική «σφαλιάρα» της Νιγηρίας σε Αργεντινή (pic, vids)

Μπορεί η Αργεντινή να βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, στο 36ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης με την Νιγηρία, αλλά ηττήθηκε τελικά με τον Ιβόμπι να σκοράρει δις!

Αργεντινή και Νιγηρία αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο φιλικού αγώνα, με την «Αλμπισελέστε» να τα βρίσκει… μπαστούνια απέναντι στους παίκτες του Γκέρνοτ Ρορ και να ηττάται τελικά με 4-2!

Πιο αναλυτικά, η Αργεντινή βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-0, στο 36′ χάρη στα τέρματα των Μπανέγα (μετά την γκάφα ολκής του τερματοφύλακα της Νιγηρίας, Ακπέγι που έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής) και Αγκουέρο στο 27ο και το 26ο λεπτό αντίστοιχα. Μέσα σε λιγότερο από 20 λεπτά, όμως, η Νιγηρία κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, με τους Ιενάτσο, Ιντόγου και Ιβόμπι!

Σαν να μην έφτανε αυτό, ο 21χρονος άσος της Άρσεναλ, Άλεξ Ιβόμπι, «έγραψε» και το 4-2 στο 73′ σε μια ακόμα απόδειξη ότι η Αργεντινή απόντος του Λιονέλ Μέσι προβληματίζει.