Με σκόρερ τον Τσέριν η Σλοβενία νίκησε με 2-0 την Πορτογαλία του Ρονάλντο (vid)

Ο Άνταμ Τσέριν σκόραρε και οδήγησε τη Σλοβενία σε μεγάλη φιλική νίκη με 2-0 επί της Πορτογαλίας. Βασικός ο Σπόραρ, αλλαγή ο Βέρμπιτς.

Σπουδαία φιλική νίκη για τη Σλοβενία με 2-0 επί της Πορτογαλίας του Κριστιάνο Ρονάλντο! Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Άνταμ Τσέριν που άνοιξε το σκορ με όμορφο γκολ.

Συγκεκριμένα, στο 72ο λεπτό ο μέσος του Παναθηναϊκού έκλεψε την μπάλα από τον CR7 και στη συνέχεια της φάσης την πήρε από τον Σέσκο για να κάνει το 1-0 με σουτ. Αυτό ήταν το τέταρτο γκολ του άσου των «πράσινων» με το εθνόσημο σε 30 εμφανίσεις.

Οκτώ λεπτά μετά ο Ελσνίκ έκανε και το 2-0 για τους Σλοβένους, με τους οποίους ξεκίνησε βασικός και αγωνίστηκε για 67′ ο Άντραζ Σπόραρ, ενώ στο ίδιο λεπτό ήρθε από τον πάγκο ο Μπέντζαμιν Βέρμπιτς.