Απίστευτο: Ο Μπενζεμά σκόραρε δύο φορές στο ίδιο λεπτό και το ίδιο ακριβώς δευτερόλεπτο! (pic)

Κι όμως, ο Καρίμ Μπενζεμά σκόραρε απέναντι στην Πορτογαλία στο ίδιο λεπτό και το ίδιο ακριβώς δευτερόλεπτο!

Γίνεται να σκοράρει κάποιος δύο γκολ στο ίδιο λεπτό; Γίνεται. Γίνεται όμως να σκοράρει δύο γκολ στο ίδιο λεπτό και το ίδιο ακριβώς δευτερόλεπτο; Η λογική απάντηση θα ήταν αρνητική, ωστόσο ο Καρίμ Μπενζεμά το έκανε!

Ο επιθετικός της Ρεάλ Μαδρίτης ήταν ο άνθρωπος της Γαλλίας στο χθεσινό τεράστιο παιχνίδι με την Πορτογαλία, καθώς σκόραρε και τα δύο γκολ της ομάδας του Ντιντιέ Ντεσάν στο ισόπαλο παιχνίδι μεταξύ των πρωταθλητών κόσμου και Ευρώπης.

Ο Μπενζεμά ωστόσο κατάφερε να γράψει ένα μοναδικό ρεκόρ, καθώς σκόραρε δύο γκολ στο ίδιο λεπτό και το ίδιο δευτερόλεπτο. Πως; Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι, με το χρονόμετρο να γράφει 45:00 +1:44, ενώ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο δεύτερο ημίχρονο με το χρονόμετρο να γράφει 46:44!