Έκανε το απόλυτο η Γουέστ Χαμ (0-3) – Η Νις άφησε εκτός την Κολωνία (2-2)

Η Γουέστ Χαμ δεν δυσκολεύτηκε να φύγει με τη νίκη με 3-0 από την έδρα της Στεάουα Βουκουρεστίου και να πετύχει την 6η νίκη της σε έξι αναμετρήσεις στον όμιλο. Η Κολωνία έμεινε στο 2-2 με τη Νις και αποχαιρέτισε τη διοργάνωση.

Με ακόμα μία νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στους ομίλους του Conference League η Γουέστ Χαμ, επικρατώντας εύκολα της Σταάουα Βουκουρεστίου στη Ρουμανία με 3-0, για να κάνει το 6/6. Στη φάση των νοκ-άουτ την ακολούθησε και η Άντερλεχτ μετά τη νίκη στην έδρα της Σίλκεμποργκ με 2-0.

2ος όμιλος

1. Γουέστ Χαμ 18
2. Άντερλεχτ 8
3. Σίλκενμποργκ 6
4. Στεάουα 2

Στη Γερμανία, η Κολωνία, παρόλο που επέστρεψε από το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου και ισοφάρισε σε 2-2 στο 60ο λεπτό, τελικά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Νις για τον 4ο όμιλο και σε συνδυασμό με την ισοπαλία (1-1) στο Παρτίζαν – Σλοβάτσκο αποχαιρέτισε τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, με τους Σέρβους να προκρίνονται ως δεύτεροι στην επόμενη φάση.

4ος όμιλος

1. Νις 9
2. Παρτίζαν 9
3. Κολωνία 8
4. Σλοβάτσκο 4

Για τον 3ο όμιλο Η Βιγιαρεάλ που είχε ήδη εξασφαλίσει την πρόκρισή της, γνώρισε ανώδυνη ήττα από τη Λεχ Πόζναν, εκτός έδρας με 3-0, με τους Πολωνούς να τερματίζουν στη δεύτερη θέση του ομίλου και να παίρνουν εκείνοι την πρόκριση για τα play offs, παρά τη νίκη της Μπερ Σεβά επί της Αούστρια Βιέννης με 4-0 στο Ισραήλ.