Εξαιρετική εμφάνιση του Μπάρκα στη νίκη της Σέλτικ (3-0)

Η Σέλτικ επικράτησε 3-0 της Μάδεργουελ για την 6η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Σκωτίας, με τον Βασίλη Μπάρκα να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση και να κρατάει το μηδέν.

Η Σέλτικ πέτυχε την 3η της νίκη στο νέο Πρωτάθλημα Σκωτίας, επικρατώντας 3-0 εντός εδράς της Μάδεργουελ, με τον Βασίλη Μπάρκα να κάνει εξαιρετική εμφάνιση κρατώντας το μηδέν για τους γηπεδούχους.

Στο 40ό λεπτό, ο Φόρεστ έδωσε το προβάδισμα στη Σέλτικ, ο Ατζέτι έκανε το 2-0 στο 74ο λεπτό και ο Ζουλιέν διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές, αλλά ο Μπάρκας με τις καίριες επεμβάσεις του εντέλει κράτησε το clean sheet για την ομάδα του.

Έτσι, οι Κέλτες ανέβηκαν στην 3η θέση με 10 βαθμούς. Στην κορυφή βρίσκεται η Ρέιντζερς με 16 βαθμούς, αλλά και δύο παιχνίδια περισσότερα.