Ντεμπούτο με γκολ ο Βρουσάι και κορεό αλά… Θύρα 7 η Βίλεμ (vids, pics)

Ο Μάριος Βρουσάι ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο ολλανδικό ποδόσφαιρο με γκολ στη νίκη της Βίλεμ επί της Μπρέντα. Φοβερό κορεό των οπαδών της ομάδας του με Casa del Papel!

Ο Μάριος Βρουσάι είναι ένα σπουδαίο ταλέντο. Αυτό ήταν γνωστό από την πρώτη στιγμή πο εμφανίστηκε στις εγκαταστάσεις του Ρέντη. Και δεν χρειάστηκε περά κάτι λιγότερο από 20 λεπτά, για να το αποδείξει και στο ολλανδικό πρωτάθλημα, όπου αγωνίζεται εδώ και λίγες ημέρες, με τη φανέλα της Βίλεμ.

Στο τοπικό ντέρμπι μίσους μεταξύ της Βίλεμ και της Μπρέντα, λοιπόν, ο ακραίος επιθετικός του Ολυμπιακού μπήκε αλλαγή στο 75ο λεπτό, αντί του Αράς Οζιμπιλτζ και ενό το σκορ ήταν στο 1-0 υπέρ της ομάδας του. Κι όμως, τα 19 λεπτά που αγωνίστηκε του ήταν αρκετά, για να δηλώσει δυναμικό «παρών» στην αγωνιστική πραγματικότητα της νέας του ομάδας. Και με το παραπάνω!

Στο 92ο λεπτό του ντέρμπι ο Βρουσάι έκανε το τελικό 2-0 για την ομάδα του. Ενα αποτέλεσμα που έδωσε ανάσα σωτηρίας στη Βίλεμ και βύθισε ακόμη περισσότερο την Μπρέντα, που παραμένει προτελευταία στη βαθμολογία!

ΤΟ 1-0 ΤΗΣ ΒΙΛΕΜ