Γκολάρα από τον Αραούχο! (vid)

Ο Αργεντινός επιθετικός κοντρόλαρε πολύ ωραία ανάμεσα στους αμυντικούς της Ράγιο Μαγιανταχόντα, κατέβασε με εξαιρετικό τρόπο την μπάλα και με σουτ την έστειλε στα αντίπαλα δίχτυα.

Στα γκολ μετά από πέντε μήνες… ξηρασίας επέστρεψε ο Σέρχιο Αραούχο!

Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ σκόραρε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στην εντός έδρας νίκη επί της Ράγιο Μαγιανταχόντα με 3-2, για την 39η αγωνιστική της Σεγκούντα Ντιβιζιόν. Ο Αργεντινός ισοφάρισε σε 2-2 το παιχνίδι και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκαρσία ολοκλήρωσε την ανατροπή, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Συγκεκριμένα, στο 79’ ο Κρίστιαν Κέδρες έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Σέρχιο Αραούχο, κοντρόλαρε πολύ ωραία ανάμεσα στους αμυντικούς της Ράγιο, κατέβασε με εξαιρετικό τρόπο την μπάλα και με σουτ την έστειλε στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

Αυτό ήταν το 4o γκολ του Αραούχο σε 23 αναμετρήσεις. Τελευταία φορά που είχε σκοράρει ήταν τον Δεκέμβριο του 2018 στην ισοπαλία 1-1 με την Τενερίφη. Βέβαια, ο Αργεντινός είχε χάσει μεγάλο μέρος της φετινής σεζόν, λόγω τραυματισμού στο γόνατο.