Το χαμένο πέναλτι του Μπαράλες (vid)

Ο Λουίς Φερνάντες κέρδισε πέναλτι στο 69ο λεπτό για λογαριασμό του Αστέρα Τρίπολης, αλλά ο Χερόνιμο Μπαράλες έχασε την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του, στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.

Ο Αστέρας Τρίπολης έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία που θα μπορούσε να του παρουσιαστεί, αστοχώντας από τα 11 βήματα απέναντι στον Τσιντώτα.

Συγκεκριμένα οι Αρκάδες, στο 70ο λεπτό, ενώ το ματς ήταν στο 1-1, κέρδισαν πέναλτι. Μετά από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Κρέσπι έγινε κάτοχος της μπάλας, είδε τον Τσιντώτα να βγαίνει πολύ μακριά από την εστία του και πάσαρε στον αμαρκάριστο Λουίς Φερνάντεθ, ο οποίος ανατράπηκε από τον Τσιγκρίνσκι.

Ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα, αλλά ο Μπαράλες έστειλε πολύ ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του.