Το τρομερό πέναλτι του Ντεπάι από διαφορετική οπτική γωνία (vid)

Στις... αράχνες έστειλε την μπάλα ο Μέμφις Ντεπάι.

Τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος από ένα τραγικό λάθος του Πέδρι; Τι και αν όλα της πήγαιναν στραβά, χάνοντας τη μία κλασική ευκαιρία μετά την άλλη.

Η Μπαρτσελόνα του Τσάβι βρήκε και πάλι τον τρόπο να φύγει με το «τρίποντο» από το γήπεδο. Με μία εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μέμφις Ντεπάι στο 84ο λεπτό, η Μπαρτσελόνα έκανε την απόλυτη ανατροπή στην έδρα της Έλτσε και επικράτησε με 2-1.

Ο Ολλανδός επιθετικός δεν φοβήθηκε να αναλάβει την ευθύνη στα τελευταία λεπτά και με… κρύο αίμα ευστόχησε και έκανε το τελικό 2-1. Μάλιστα, ο Ντεπάι δεν το πήγε στα… σίγουρα με ένα πλασέ, αλλά επέλεξε να ρίξει… οβίδα και να στείλει την μπάλα στο «παραθυράκι», χωρίς να αφήσει περιθώριο στον τερματοφύλακα της Έλτσε.

Ένας φίλαθλος που ήταν στο γήπεδο κατάφερε να βγάλει ένα βίντεο από την εκτέλεση από μία τρομερή οπτική γωνία, όπου φαίνεται ακριβώς η απίστευτη πορεία της μπάλας.