Ατλέτικο Μαδρίτης – Γρανάδα 1-0

Με γκολ του Άνχελ Κορέα μόλις στο 6ο λεπτό η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε με 1-0 της Γρανάδα και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Σε ένα κακό παιχνίδι με ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε με 1-0 της Γρανάδας και επανήλθε στις νίκες μετά από 3 αγωνιστικές.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο έκτο λεπτό με υπέροχο πλασέ του Άνχελ Κορέα. Η Γρανάδα είχε μία ευκαιρία με τον Ντουάρτε στο 9′, ενώ στο 26′ ακυρώθηκε γκολ του Βιτόλο ως οφσάιντ. Από τότε και μετά υπήρξαν αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα και καμία φάση.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε και οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή ευκαιρία. Στο 55′ ο Σαούλ σούταρε αλλά ο Εσκαντέλ απέκρουσε. Η τελευταία ευκαιρία του ματς ήταν για την Γρανάδα με τον Σολδάνο είχε μία προβολή το 73′ με τον Όμπλακ να κάνει σπουδαία επέμβαση.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Βρσάλικο, Σάβιτς, Λόντι (59’ Καρασκό), Ερμόσο, Σαούλ, Παρτέι, Γιορέντε, Κόκε (87’ Λεμάρ), Κορέα, Βιτόλο (87’ Μόγια)

ΓΡΑΝΑΔΑ: Αάρον Εσκανδέλ, Φουλκιέ, Κοϊμπάσι, Βίκτορ Ντίαθ, Βαντίγιο (60’ Πουέρτας), Ντουάρτε, Μαρτίνεθ (75’ Κάρλος Φερνάντεθ), Ετεκί, Ερέρα (60’ Ζιλ Ντίας), Σολδάδο, Αζίζ