Παρί Σεν Ζερμέν – Λιόν 4-1: «Καθάρισε» από το ημίχρονο

Σε ένα παιχνίδι όπου και τα πέντε γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος, η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε ένα εύκολο βράδυ κόντρα στη Λιόν επικρατώντας με 4-1.

«Πάρτι» έκανε η Παρί Σεν Ζερμέν στην αναμέτρηση με τη Λιόν, επικρατώντας με 4-1 εντός έδρας, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Ολόκληρη η… ιστορία του αγώνα γράφτηκε στο πρώτο ημίχρονο όπου σημειώθηκαν και τα πέντε τέρμα, δίχως να αλλάξει κάτι στο δεύτερο μέρος.

Τον… χορό των γκολ άνοιξε η Παρί μόλις στο 2ο λεπτό, χάρη στο αυτογκόλ του Νεμάνια Μάτιτς, για να έρθει ο Λούκας Μπεράλντο να κάνει το 2-0, τέσσερα λεπτά αργότερα.

Ο Γκονσάλο Ράμος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 32′, ενώ ο Έρνεστ Νουάμα μείωσε σε 3-1 στο 37′. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ξανά ο Γκονσάλο Ράμος στο 42′.