Μεγάλο διπλό με Μήτρογλου η Μαρσέιγ επί της Μονακό

Σπουδαία νίκη-ανατροπή (3-2) για τη Μαρσέιγ μέσα στο «Luis II» επί της Μονακό με τον Κώστα Μήτρογλου να ανοίγει το σκορ για τους Μασσαλούς που πήραν τη νίκη χάρη σε γκολ του Ζερμέν στο 90'.

Η Μαρσέιγ ήταν η νικήτρια στη ματσάρα του «Luis II» καθώς επικράτησε της Μονακό με 3-2, για την τέταρτη αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος, σε ένα παιχνίδι με ανατροπές και πολλές συγκινήσεις.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Κώστας Μήτρογλου με κεφαλιά στο τέλος του ημιχρόνου βάζοντας μπροστά τους φιλοξενούμενους με το πρώτο του φετινό γκολ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και γύρισαν το ματς με τους Τίλεμανς στο 48΄ και Φαλκάο στο 53′, η Μαρσέιγ όμως δεν είχε πει την τελευτάια της λέξη.

Στο 74′ ο Τοβέν έφερε το παιχνίδι στα ίσια και στο 89′ ο Ζερμέν με κεφαλιά και τη συνδρομή του Μπενάλιο έκανε το 3-2 για τη Μαρσέιγ η οποία έτσι πήρε το πρώτο «διπλό» της σεζόν.