Σεντ Ετιέν-Στρασβούργο 2-2 (vid)

Η Σεντ Ετιέν έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με το Στρασβούργο και επέκτεινε το αρνητικό σερί της χωρίς νίκη στα πέντε παιχνίδια.

Χωρίς νίκη για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι έμεινε η Σεντ Ετιέν, η οποία αναδείχτηκε ισόπαλη με 2-2 με το Στρασβούγο εντός έδρας και απομακρύνθηκε κι άλλο από τις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 41ο λεπτό με όμορφο πλασέ του Ερνάνι έξω από την περιοχή, όμως μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση των φιλοξενούμενων με τον κεραυνό του Αχολού μέσα από την περιοχή.

Η ομάδα του Ζουλιέν Σαμπλέ πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 56′ με τον Μονέ Πακέ, αλλά η Στρασμπούργκ απάντησε ξανά με το πέναλτι του Μαρτίν.

Με την ισοπαλία αυτή η Σεντ Ετιέν έφτασε τους 19 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση, ενώ το Στρασβούργο είναι στην 18η θέση με 14 βαθμούς.