Nations League : Νίκη θρίλερ για Ρωσία, άγγιξε την ανατροπή η Ουγγαρία (vids)

Η Ουγγαρία άγγιξε την ανατροπή, αλλά η Ρωσία πήρε την εκτός έδρας νίκη με 3-2 για το Nations League. Νίκες και για Φινλανδία και Σλοβενία κόντρα σε Ιρλανδία και Μολδαβία αντίστοιχα.

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι διεξήχθη στον 3ο όμιλο του Group B του Nations League με τη Ρωσία να κερδίζει με 3-2 την Ουγγαρία, η οποία άγγιξε μια μεγάλη ανατροπή.

Η ομάδα του Τσερτσέσοφ προηγήθηκε λίγο μετά από την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου με 3-0 με γκολ των Μίραντσουκ (15′), Οζντόεφ (34′) και Φερνάντες (46′) ωστόσο οι Ούγγροι μείωσαν με τους Σαλάι (62′) και Νίκολιτς (70′) και πλησίασαν την ισοφάριση.

Τα αποτελέσματα του ομίλου:

Ουγγαρία-Ρωσία 2-3 (62′ Σαλάι, 70′ Νίκολιτς/15′ Μίραντσουκ, 34′ Οζντόεβ, 46′ Φερνάντες)

Σερβία-Τουρκία (21:45)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1 . Ρωσία 6

2. Ουγγαρία 3

3. Τουρκία 0

4. Σερβία 0

Στο ματς του 4ου ομίλου του Group B, η Φινλανδία πήρε την εκτός έδρας νίκη επί της Ιρλανδίας με 1-0. Το γκολ για τους Φινλανδούς πέτυχε ο Γιένσεν στο 64ο λεπτό.

Ουαλία-Βουλγαρία 1-0 (94′ Νέκο Ουίλιαμς)

Ιρλανδία-Φινλανδία 0-1 (64′ Γιένσεν)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1 . Ουαλία 6

2. Φινλανδία 3

3. Ιρλανδία 1

4. Βουλγαρία 1

Στο ματς του ομίλου της Εθνικής Ελλάδας, η Σλοβενία νίκησε στη Λιουμπλιάνα τη Μολδαβία με 1-0 με γκολ του Μπόχαρ στο 28ο λεπτό σε ένα κακό παιχνίδι.

Σλοβενία-Μολδαβία 1-0 (28′ Μπόχαρ)

Κόσοβο-Ελλάδα (21:45)