Χαμός στο φιλικό Μπέτις – Μαρσέιγ: Πιάστηκαν στα χέρια οι παίκτες (vids)

Μόνο σε φιλικό αγώνα δεν παραπέμπουν οι εικόνες που έρχονται από την αναμέτρηση της Μπέτις με την Μαρσέιγ, με τους παίκτες να πιάνονται στα χέρια...

Η Ρεάλ Μπέτις, η οποία έχει συνδεθεί μεταγραφικά με τον Ολυμπιακό, και η Μαρσέιγ πραγματοποίησαν μια φιλική αναμέτρηση για την προετοιμασία της επόμενης σεζόν σε La Liga και Ligue 1, όμως η τελική έκβαση του αγώνα μόνο σε φιλικό δεν παραπέμπει.

Συγκεκριμένα, η Ισπανική ομάδα πέτυχε την ισοφάριση στο 90ο λεπτό με τον Ρόντρι και αμέσως μετά ξεκίνησε ένας… πανικός.

Ο Αντρές Γκουαρδάδο τράβηξε από πίσω τα μαλλιά του Γκεντουζί και δεν άργησαν να αντιδράσουν και οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, με την κατάσταση να δείχνει εκτός ελέγχου.

Ευτυχώς για όλους υπήρχαν και ψύχραιμοι στο σκηνικό αυτό οι οποίοι προσπάθησαν να ηρεμήσουν την κατάσταση. Η ένταση τελικά εκτονώθηκε περίπου τρία λεπτά αργότερα, ενώ ο διαιτητής προτίμησε να σφυρίξει τη λήξη του αγώνα νωρίτερα εξαιτίας του περιστατικού αυτού.

Για την ιστορία, το ματς τελείωσε ισόπαλο με 1-1 με τον Μίλικ να ανοίγει το σκορ για τη Μαρσέιγ στο 87 και τον Ρόντρι να ισοφαρίζει τρία λεπτά αργότερα.