Ρονάλντο: Έφυγε για τα αποδυτήρια απογοητευμένος (vid)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέρασε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο και μετά το τέλος της αναμέτρησης με την Μπέρνλι έφυγε τρέχοντας για τα αποδυτήρια απογοητευμένος.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της Μπέρνλι, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1 σ’ ένα παιχνίδι που ο Ράλφ Ράνγκνικ επέλεξε να αφήσει τον Κριστιάνο Ρονάλντο στον πάγκο.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ πέρασε αλλαγή στην αναμέτρηση στο 68′ λεπτό λίγο μετά την ισοφάριση των γηπεδούχων. Ωστόσο, η Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να βρει ένα δεύτερο γκολ, με αποτέλεσμα να μείνει εκτός τετράδας, καθώς την προσπέρασε η Γουέστ Χαμ, η οποία όμως έχει και ένα παιχνίδι παραπάνω.

Μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, ο Ρονάλντο εμφανώς απογοητευμένος αποχώρησε αμέσως από το γήπεδο, τρέχοντας μάλιστα προς τη φυσούνα και τα αποδυτήρια με τους οπαδούς των γηπεδούχων να βρίσκουν την ευκαιρία να πικάρουν τον Πορτογάλο.