Η FA άνοιξε έρευνα για την ένταση στο Άρσεναλ – Λίβερπουλ

Εξελίξεις σχετικά με την ένταση που υπήρξε ανάμεσα στους παίκτες της Άρσεναλ και της Λίβερπουλ

Στο χθεσινό (9/10) ματς της Άρσεναλ με τη Λίβερπουλ υπήρξε ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

Αμέσως μετά τον καταλογισμό του πέναλτι, με το οποίο η Άρσεναλ πήρε τη νίκη στο ντέρμπι κόντρα στη Λίβερπουλ με 3-2, ξεκίνησαν αντεγκλήσεις στον αγωνιστικό χώρο.

Όλα όσα έγιναν δεν πέρασαν απαρατήρητα από την FA η οποία άνοιξε έρευνα και θα μιλήσει με τον διαιτητή της αναμέτρησης Μάικ Όλιβερ και την ομάδα του προτού αποφασίσει εάν πρέπει να γίνουν περαιτέρω βήματα.

«Είμαστε ενήμεροι για ένα περιστατικό που έλαβε χώρα κατά τη διάρκεια του αγώνα μεταξύ Άρσεναλ και Λίβερπουλ. Είμαστε σε διάλογο με τους υπεύθυνους του αγώνα και θα εξετάσουμε τις λεπτομέρειες του συμβάντος», είπε εκπρόσωπος της FA.

«Ήταν ένα περιστατικό που συνέβη. Ότι συμβαίνει στο γήπεδο, μένει μέσα στο γήπεδο», ανέφερε ο Μικέλ Αρτέτα, ενώ ο Γιούργκεν Κλοπ σε συνέντευξή του τόνισε πως «δεν του επιτρέπεται» να αποκαλύψει περισσότερες λεπτομέρειες για το συμβάν.