Νότιγχαμ Φόρεστ – Λίντς 1-0: Νίκη… εξάποντο για τη Νότιγχαμ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ πήρε τεράστια νίκη απέναντι στη Λίντς, χάρη στο υπέροχο γκολ του Μπρέναν Τζόνσον και απομακρύνθηκε κι άλλο από την επικίνδυνη ζώνη.

Με το γκολ του Μπρέναν Τζόνσον στο 13ο λεπτό και τις σωτήριες επεμβάσεις του Κέιλορ Νάβας η Νότιγχαμ Φόρεστ πήρε σπουδαία νίκη επί της Λιντς με 1-0, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Premier League.

Με τη νίκη αυτή οι γηπεδούχοι απομακρύνθηκαν ακόμη περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το «χρυσό» γκολ για τη Νότιγχαμ πέτυχε ο Τζόνσον στο 14ο λεπτό, με ένα καταπληκτικό βολέ, ενώ ο Κέιλορ Νάβας που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με τη ομάδα του Κούπερ, έκανε σημαντικές επεμβάσεις όπου χρειάστηκε και κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Νότιγχαμ Φόρεστ: Νάβας, Μπολί, ΜακΚένα, Ουίλιαμς (90’ Αγιού), Λόντι, Φρόιλερ, Μανγκαλά (46’ Κόλμπακ), Γκιμπς Γουάιτ, Ντανίλο (46’ Οριέ), Γουντ (73’ Σάριτζ), Τζόνσον

Λίντς: Μελιέ, Κούπερ, Βέμπερ, Έιλινγκ, Στράουκ (67’ Φίρπο), Ρόκα (57’ ΜακΚένι), Άνταμς, Χάρισον (83’ Γκρίνγουντ), Μπάμφορντ (67’ Ρούτερ), Σινιστέρα (57’ Σάμερβιλ), Νιοντό