Το… έκαψαν στα αποδυτήρια της Αρσεναλ! (vid)

Οι παίκτες του Ουνάι Εμερι πανηγύρισαν με την ψυχή τους την επική ανατροπή-νίκη επί της Τότεναμ στο μεγάλο ντέρμπι της 14ης αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Πάθος, ανατροπές και πλούσιο θέαμα περιελάμβανε το μεγάλο ντέρμπι του Λονδίνου ανάμεσα στην Αρσεναλ και την Τότεναμ, για την 14η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι Κανονιέρηδες μπορεί να προηγήθηκαν στο Εμιρέιτς 1-0 με το γκολ του Ομπαμεγιάνγκ, αλλά οι Πετεινοί έφεραν τούμπα το ματς και μέσα σε λίγα λεπτά μετέτρεψαν το 1-0 σε 1-2. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο, αλλά απέδειξαν ότι έχουν την ποιότητα και τις προσωπικότητες για να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. Με μια αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο έριξαν στο καναβάτσο τους φιλοξενούμενους και επικράτησαν με 4-2.

Μια νίκη που πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους παίκτες της Αρσεναλ στα αποδυτήρια του Εμιρέιτς, με τον Ομπαμεγιάνγκ να ανεβάζει στα social media το σχετικό βίντεο!