Γιουβέντους – Φιορεντίνα 1-0: Γλίτωσε το «έμφραγμα» στις καθυστερήσεις η Γιούβε

Το γκολ του Αντριάν Ραμπιό χάρισε τη νίκη στη Γιουβέντους απέναντι στη Φιορεντίνα με τη «Μεγάλη Κυρία» να γλιτώνει το «έμφραγμα» στις καθυστερήσεις καθώς το γκολ των «Βιόλα» ακυρώθηκε.

Η Γιουβέντους πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στη Φιορεντίνα με 1-0 για την 22η αγωνιστική της Serie A χάρη στο γκολ του Αντριάν Ραμπιό στο 4ο λεπτό. Ακυρώθηκε γκολ του Καστροβίλι στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από χρήση VAR.

Οι «μπιανκονέρι» χρειάστηκε να περιμένουν περίπου τρία λεπτά, μέχρι οι γραμμές του οφσάιντ να δείξουν ότι ο Ρανιέρι ήταν σε αντικανονική θέση, ώστε να μη μετρήσει το γκολ που σημείωσαν οι «βιόλα» και πιθανότατα θα τους χάριζε το βαθμό της ισοπαλίας.

Με το αποψινό «τρίποντο», η «γηραιά κυρία» έπιασε Μπολόνια και Μόντσα στην ένατη θέση της κατάταξης και συνεχίζει να ελπίζει σε επιστροφή μέρους ή του συνόλου των 15 βαθμών που της έχουν αφαιρεθεί, ώστε να διεκδικήσει ένα εισιτήριο για το Champions League της επόμενης περιόδου.