Μπολόνια – Ουντινέζε 1-1: Έχασε την ευκαιρία να «ανασάνει» στο ντεμπούτο του Καναβάρο (vid)

Η Ουντινέζε βρέθηκε κοντά στην νίκη, όμως η Μπολόνια ισοφάρισε σε 1-1 και... χάλασε το ντεμπούτο του Καναβάρο στον πάγκο των «φριουλάνι»

Χαμένη ευκαιρία για την Ουντινέζε στο «Ρενάτο Νταλ Άρα».

Στο ντεμπούτο του Καναβάρο στον πάγκο τους των «φριουλάνι», η ομάδα από το Ούντινε έφυγε με σπουδαίο βαθμό από την έδρα της Μπολόνια (1-1) για την 34η αγωνιστική της Serie A, ωστόσο έχασε την ευκαιρία να πάρει το τρίποντο και να «ανασάνει» βαθμολογικά.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο,  με τις δυο ομάδες να έχουν διάθεση να κυκλοφορήσουν την μπάλα και να έχουν εκατέρωθεν από κάποιες καλές στιγμές. Τελικά η Ουντινέζε ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ και συγκεκριμένα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Παγιέρο με ωραίο σουτ έγραψε το 1-0 στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Πιο καλά μπήκε η Μπολόνια στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο στάθηκε άτυχη, αφού από το 64’ και μετά έπαιζε με 10 παίκτες, μετά την δεύτερη κίτρινη που δέχθηκε ο Μπέκεμα. Όμως δεν πτοήθηκε ιδιαίτερα η ομάδα του Τιάγκο Μότα και τελικά βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 78’ με τον Σαλεμάκερς. Σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, με του ροσομπλού να βρίσκονται σε τροχιά Champions League.