Πήρε το ντέρμπι κορυφής ο Λεβαδειακός (1-0), Απίθανη ανατροπή του Ιωνικού στις καθυστερήσεις (3-2)

Ο Λεβαδειακός πήρε το ντέρμπι κορυφής με τον Εργοτέλη καθώς επικράτησε με 1-0 για την 14η αγωνιστική της Super League 2, μειώνοντας τη διαφορά με την κρητική ομάδα στον έναν βαθμό. Τρομερό ματς στα Τρίκαλα, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο και τον Ιωνικό να φτάνει σε μία απίστευτη ανατροπή με δύο γκολ στις καθυστερήσεις και να επικρατεί με 3-2!

Λεβαδειακός – Εργοτέλης 1-0

Νίκη… χρυσάφι για τον Λεβαδειακό, επικρατώντας με 1-0 του Εργοτέλη στην έδρα του για την 14η αγωνιστική της Super League 2. Μία πάρα πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα της Λιβαδειάς που με το «τρίποντο» αυτό κατάφερε να ανέβει στους 27 βαθμούς και να μειώσει στον έναν βαθμό τη διαφορά της από την κρητική ομάδα που βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το μοναδικό γκολ του Μιγκέλ στο 26ο λεπτό ήταν αρκετό για τους γηπεδούχους για να φτάσουν στη μεγάλη νίκη κόντρα στους πρωτοπόρους του πρωταθλήματος. Ο Λεβαδειακός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και κατάφερε να κρατήσει το σκορ μέχρι το φινάλε.

Ο Εργοτέλης από την πλευρά του είχε μερικές καλές στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο δεν μπόρεσε ποτέ να βρει το γκολ της ισοφάρισης, γνωρίζοντας την τέταρτη φετινή του ήττα στο πρωτάθλημα…

ΑΟ Τρίκαλα – Ιωνικός 2-3

Το καλύτερο παιχνίδι της φετινής σεζόν έγινε στα Τρίκαλα ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Ιωνικό. Παρότι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο και να πάρουν «αέρα» δύο τερμάτων στο 26ο λεπτό, ο Ιωνικός δεν τα παράτησε και έφτασε σε μία απίθανη ανατροπή, σκοράροντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις, φεύγοντας με το διπλό (2-3)!

Τα Τρίκαλα άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτο με τον Ριζογιάννη, ενώ λίγα λεπτά αργότερα πήραν αέρα δύο τερμάτων, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-0. Ο Ιωνικός ωστόσο μπήκε εντελώς μεταμορφωμένος στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσε στο 62ο λεπτό με τον Ρόλ.

Το ματς έδειχνε πως θα πήγαινε στα Τρίκαλα, ωστόσο με γκολ του Μάναλη στο 91ο λεπτο, οι δύο ομάδες ήρθαν και πάλι στα ίσα. Η ομάδα της Νίκαιας έφτασε στην απόλυτη ανατροπή στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, με τον Κάστρο να σημειώνει στο 94ο λεπτό το τελικό 3-2!