Η παρακάμερα στο Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης (vid)

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Καραϊσκάκη, με τους ερυθρόλευκους να δημοσιεύουν την παρακάμερα από το ματς.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε μια σχετικά άνετη νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης με 3-0 χάρη σε ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο. Οι ερυθρόλευκοι με δυο γκολ από τον Γιώργο Μασούρα και ένα από τον Κώστα Φορτούνη «ξεκλείδωσαν» την άμυνα των Αρκάδων που στο πρώτο μέρος έβαλαν δύσκολα στην ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς.

Όμως στην επανάληψη η είσοδος των δυο Ελλήνων άλλαξε το παιχνίδι και έβαλε τον Ολυμπιακό σε θέση ισχύος με τον Φορτούνη να ανοίγει το σκορ και τον Μασούρα να καθαρίζει το τρίποντο.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι Ραφίνια και Εμβιλά έκαναν το επίσημο ντεμπούτο τους με την ερυθρόλευκη φανέλα, όπως και ο Χολέμπας, ο οποίος όμως επέστρεψε στο λιμάνι μετά από το πέρασμα του από Ρόμα και Γουότφορντ.

Η ερυθρόλευκη ΠΑΕ μέσω του επίσημου καναλιού της στο Youtube δημοσίευσε την παρακάμερα από το ματς με τον Αστέρα Τρίπολης και από το πρώτο τρίποντο της σεζόν στο πρωτάθλημα.