Φιλική νίκη για τον Παναιτωλικό, τραυματίστηκε ο Ματσόλα

Τα «καναρίνια» νίκησαν (2-1) την ΑΕ Μεσολογγίου σε φιλική αναμέτρηση, ωστόσο «έχασαν» τον Ματσόλα.

Φιλική νίκη με… απώλειες για τον Παναιτωλικό. Η ομάδα του Μάκη Χάβου αντιμετώπισε την ΑΕ Μεσολογγίου σε φιλική αναμέτρηση, επικρατώντας με 2-1 σκορ. Το ματς που διεξήχθη στο Emileon ήταν προπονητικού χαρακτήρα, με τον κόουτς της ομάδας του Αγρινίου να «χάνει» τον Ματσόλα. Ο Αργεντινός επιθετικός αποχώρησε με ενόχληση στο δικέφαλο.

Στο 2ο λεπτό ο Γεωργούσης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αιφνιδιάζοντας τον Παναιτωλικό. Στο 6’ από μπαλιά του Γιάκολις, ο Ματσόλα με πλασέ ισοφάρισε και λίγα λεπτά αργότερα, αποχώρησε με ενόχληση στο δικέφαλο. Στο 80’ από σέντρα του Σκιαδά, ο Μάζουρεκ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Μελίσσας (81’ Καλαντζής), Καρασαλίδης, Μαλής, Τζανακάκης (74’ Βάντερσον), Περέιρα, Ντάλσιο (74’ Σοροβός), Ντίας (74’ Σκιαδάς), Μάζουρεκ, Γιάκολις (60’ Μπελεβώνης), Αριγίμπι (78’ Τρομπούκης), Ματσόλα (λ.τ. 11’ Μεντόσα, 60’ Σκόνδρας).