Άλλο ένα ημίχρονο στο… μηδέν ο Ολυμπιακός

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς βρίσκεται στο 0-0 με τον Ατρόμητο, με τους «ερυθρόλευκους» να μη βρίσκουν δίχτυα για ακόμη μια φορά στο πρώτο ημίχρονο.

Έξι ματς μέχρι στιγμής στην εφετινή σεζόν, με έναν κοινό… παρονομαστή για τον Ολυμπιακό. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν έχουν καταφέρει μέχρι στιγμής να φτάσουν στο δρόμο προς τα δίχτυα, σε κανένα πρώτο ημίχρονο των αγώνων τους.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς φιλοξενεί αυτή την ώρα στο Γεώργιος Καραϊσκάκης τον Ατρόμητο για την 5η αγωνιστική της Super League, με το… σερί να συνεχίζεται.

Οι νταμπλούχοι Ελλάδας βρίσκονται στο 0-0 με τους Περιστεριώτες και η αφλογιστία των πρώτων ημιχρόνων συνεχίζεται για τους Πειραιώτες.

Μέχρι στιγμής, σε τέσσερα ματς για το ελληνικό πρωτάθλημα και σε δύο για τα προκριματικά του Champions League, η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς δεν έχει σημειώσει κάποιο γκολ στο πρώτο μέρος των αγώνων. Στις τρεις από τις πέντε περιπτώσεις έφτασε στη νίκη, ενώ σε δύο ματς έμεινε στην ισοπαλία.